Bugungi kunda dunyoda keng tarqalib borayotgan koronavirus epidemiyasi Xitoydan tashqari ko‘pgina davlatlarda aniqlangan bo‘lib, ushbu epidemik vaziyat kun sayin o‘zgarib, kasallik shiddat bilan boshqa...
Monthly Archive: March 2020
-
18.03.2020 -
Mirziyoev Xorazmni rivojlantirishning muhim yoʼnalishlarini koʼrsatib oʼtdi
Davlat rahbari milliy san’atni tarannum etish, xorijliklarni jalb qilish maqsadida Xorazmda lazgi bo‘yicha xalqaro festival o‘tkazishni taklif etdi Urganch shahrida bo‘lib o‘tayotgan yig‘ilishda prezident...
13.03.2020 -
Mamlakatimizda 14-15 mart kunlari umumxalq xayriya hashari bo‘lib o‘tadi
To‘yu tantanalar o‘tkaziladigan manzillar qiyofasini bir ko‘z oldingizga keltiring. Hammayoq sarishta, hammayoq ozoda, hammayoq saranjom… Bu — insoning tutumi. Qadimiy taomil. Aslida esa buni...
G‘alla yetishtirish, xarid qilish va sotishga bozor tamoyillarini keng joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 23 oktabrdagi «O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligini rivojlantirishning 2020-2030 yillarga mo‘ljallangan strategiyasini tasdiqlash to‘g‘risida»gi PF-5853-son Farmoni ijrosini...

Уважаемые соотечественники! АО «XONQA DON MAHSULOTLARI» желает всему нашему народу самые искренние пожелания. Пусть Навруз принесет счастье и процветание в каждую семью, в каждый...
Monthly Archive: March 2020
-
20.03.2020 -
ВНИМАНИЕ!
За исключением Китая, наиболее распространенная вспышка коронавируса была диагностирована во многих странах сегодня, причем число случаев заболевания постоянно увеличивается. В связи с этим...
18.03.2020 -
Шавкат Мирзиёев вылетел в Хорезм, где ознакомится с ходом развития региона.
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 12 марта вылетел в Хорезмскую область, сообщила пресс-служба главы государства. Он ознакомится с ходом развития региона и условиями жизни населения, отмечается в сообщении. Предыдущий визит президента...
13.03.2020 -
14−15 марта состоится всенародный хашар
В предстоящие выходные в Узбекистане состоится всенародный хашар «Обод юрт» («Благоустроенный край»). Правительство Узбекистана издало распоряжение о проведении 14−15 марта всенародного благотворительного хашара «Обод юрт» («Благоустроенный...
О мерах по широкому внедрению рыночных принципов в производство, закупку и реализацию зерна
Постановление Президента Республики Узбекистан В целях обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан от 23 октября 2019 года № УП–5853 «Об утверждении Стратегии развития сельского...