Sizni va Siz orqali yaqinlaringizni eng buyuk, eng aziz bayramimiz – O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 29 yilligi ayyomi bilan samimiy muborakbod etamiz. Barchangizga sihat-salomatlik, xonadonlaringizga...
Jamiyatning 2019 yil yakuni bo‘yicha aksiyadorlarining umumiy yig‘ilishi qaroriga asosan yuridik va jismoniy shaxslarga xisoblangan dividend pullaringizni o‘tkazish uchun xisob raqam va...
Bugungi kunda dunyoda keng tarqalib borayotgan koronavirus epidemiyasi Xitoydan tashqari ko‘pgina davlatlarda aniqlangan bo‘lib, ushbu epidemik vaziyat kun sayin o‘zgarib, kasallik shiddat bilan boshqa...
Davlat rahbari milliy san’atni tarannum etish, xorijliklarni jalb qilish maqsadida Xorazmda lazgi bo‘yicha xalqaro festival o‘tkazishni taklif etdi Urganch shahrida bo‘lib o‘tayotgan yig‘ilishda prezident...
To‘yu tantanalar o‘tkaziladigan manzillar qiyofasini bir ko‘z oldingizga keltiring. Hammayoq sarishta, hammayoq ozoda, hammayoq saranjom… Bu — insoning tutumi. Qadimiy taomil. Aslida esa buni...
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 23 oktabrdagi «O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligini rivojlantirishning 2020-2030 yillarga mo‘ljallangan strategiyasini tasdiqlash to‘g‘risida»gi PF-5853-son Farmoni ijrosini...

От всей души поздравляем вас и ваших близких с нашим самым большим и дорогим праздником — 29-летием Независимости Республики Узбекистан. Желаем всем крепкого здоровья,...
Уважаемые соотечественники! АО «XONQA DON MAHSULOTLARI» желает всему нашему народу самые искренние пожелания. Пусть Навруз принесет счастье и процветание в каждую семью, в каждый...
За исключением Китая, наиболее распространенная вспышка коронавируса была диагностирована во многих странах сегодня, причем число случаев заболевания постоянно увеличивается. В связи с этим...
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 12 марта вылетел в Хорезмскую область, сообщила пресс-служба главы государства. Он ознакомится с ходом развития региона и условиями жизни населения, отмечается в сообщении. Предыдущий визит президента...
В предстоящие выходные в Узбекистане состоится всенародный хашар «Обод юрт» («Благоустроенный край»). Правительство Узбекистана издало распоряжение о проведении 14−15 марта всенародного благотворительного хашара «Обод юрт» («Благоустроенный...
Постановление Президента Республики Узбекистан В целях обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан от 23 октября 2019 года № УП–5853 «Об утверждении Стратегии развития сельского...